Велес: Апел до граѓаните

ОпштиниВелес: Апел до граѓаните

Најчитано

Поради екстремно високите температури кои следат во наредните денови, Општина Велес со апел до граѓаните, внимателно да се движат во шумите, да не фрлаат шишиња и друга стаклена амбалажа и отпад, да не палат оган на отворено и да не фрлаат остатоци од цигари на отворен простор. Се апелира до граѓаните да се воздржат од палење стрништа  и совесно да се однесуваат кон природата со цел да ја заштитиме од пожари.

Секоја евентуална појава на пожар, граѓаните да ја пријават во Територијалната противпожарна единица, јавното претпријатие „Македонски шуми“, во полиција, во локалната самоуправа и во Дирекцијата за заштита и спасување.

Да се однесуваме совесно и да ја зачуваме природата заедно!

Извор: Општина Велес

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе