МИОА: Работна средба на министерот Алити со претседателот на Управниот одбор на Еуро Колеџ

МинистерстваМИОА: Работна средба на министерот Алити со претседателот на Управниот одбор на...

Најчитано

Вчера министерот Адмирим Алити на работна средба го прими претседателот на Управниот одбор на Еуро Колеџ- Куманово, Ранко Цветковиќ. На средбата се разговараше за важноста на институционалната поддршка за подобрување на услугите кои помагаат во областа на образованието.

Меѓу темите за коишто се разговараше, беа и можностите за соработка меѓу универзитетите и државните органи со цел да се понуди што поголем квалитет, со дигитални и иновативни услуги за младите во образованието.

 

Двајцата соговорници се согласија дека ваквите средби треба да продолжат и да се преземат конкретни чекори во таа насока.

 

 

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе