Кочани: Можност за пробивање на кочанскиот ориз на пазарите во Нови Сад

ОпштиниКочани: Можност за пробивање на кочанскиот ориз на пазарите во Нови Сад

Најчитано

Во текот на вчерашниот ден заинтересирани фирми за кочанскиот ориз од Војводина остварија средба во Општина Кочани со локалните производители и преработувачи на ориз и со градоначалникот Љупчо Папазов, со цел пробивање на кочанскиот ориз на тамошните пазари и капацитети со кои тие располагаат.

На работниот состанок преку прикажана презентација присутните најпрвин се запознаа со ЈКП „Тржница“ Нови Сад, а потоа следуваа дискусии околу производството, квалитетот и пласирањето на странски пазари на кочанското бело злато, кое е познато и надвор од нашите граници.

Извор: Општина Кочани

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе