Гевгелија: Во чест на Иван Пенов, втор по ред Меморијален турнир во баскет

ОпштиниГевгелија: Во чест на Иван Пенов, втор по ред Меморијален турнир во...

Најчитано

На 28 јули, започнува вториот по ред Меморијален турнир во баскет 3х3 „Иван Пенов“.

На кошаркарското игралиште позади Детската градинка „Цветови“ во Гевгелија, до 4 август ќе бидат одиграни натпревари помеѓу пријавените 21 екипа во јуниорски и сениорски категории кои ќе му оддадат почит и ќе го продолжат споменот на прерано починатиот гевгелиски кошаркар, Иван Пенов, кој трагично го загуби животот.

Меморијалниот турнир е со натпреварувачки карактер, а за најдобрите екипи во двете категории се предвидени парични награди. На крајот од турнирот, ќе бидат прогласени и наградите MVP на турнир и MVP на финале.

На турнирот учество ќе земаат во категоријата сениори екипите на: Живинарска фарма „Стокол“, „Кичуков Компани“, „Фантоми Север“, Restaurant Cream, Monopoly coffe, Cabrela coffe, „Дон Андон“, Homemade Negorci, Tren, „Рекреативо“ „Партизан Моин“ и „Кожув“. Додека, во категоријата јуниори: „Римаг“, IBA, Basket Eagles, Amigos, Ballers, Prima Basket 2, Evrotip. Wizzards и Prima Basket 1.

Извор: Општина Гевгелија

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе