Велес: Илинденски коњанички марш

ОпштиниВелес: Илинденски коњанички марш

Најчитано

По повод големиот национален празник 2 Август, Денот на Републиката, Здружението на граѓани „Илинденски марш 1978 година” и оваа година го организира традиционалниот Илинденски коњанички марш од Скопје до Крушево.

Во четврток, 28 јули 2022 година во 19:00 часот, коњаницата ќе пристигне во Општина Велес, а делегации на Општина Велес, здруженија на граѓани и останати, ќе положат цвеќе пред споменикот на Велешките илинденци во центарот на Велес.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе