HomeМинистерстваМИОА: Работна средба со директорот на Агенција за катастар на недвижности, Тунџев

Министерот за информатичко општество и администрација (МИОА), Адмирим Алити завчера се сретна со директорот на Агенцијата за катастар на недвижности, Борис Тунџев.
“ Со директорот разговаравме за можностите за соработка и за напорите за дигитализирање на услугите, со цел да се олесни работата на институциите и животот на граѓаните”, рече министерот Алити
Алити нагласи дека Министерството за информатичко општество и администрација е отворено и ја поздравува секоја соработка што ја зголемува ефикасноста на работата на јавните институции.
Странките се договорија средбите да ги продолжат и во иднина.

Карпош: Прв „хотел“ за згрижување на диви пчели

По повод одбележување на Денот на планетета Земја во населбата Карпош 3, претставници на невладината организација ТАКТ во соработка со Општина Карпош го поставија...