Радовиш: Традиционални Пензионерски средби

ОпштиниРадовиш: Традиционални Пензионерски средби

Најчитано

Здружението на пензионерите на општините Радовиш и Конче во соработка со општина Радовиш и оваа година беа домаќини на најголемата пензионерска средба во Македонија која се одржа на 23.07.2022 год. (Сабота) на Манастиркиот комплекс Св. Ѓоргија во с.Ораовица.

Градоначалникот на општина Радовиш Ацо Ристов ги поздрави сите присутни посакувајќи им добро здравје и долг живот.

Пензионерите од целата држава, видно расположени создадоа прекрасна атмосфера со песни и ора и весело дружење, поминувајќи уште еден незаборавен ден.

 

 

 

Извор: Општина Радовиш

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе