Карпош: Одбележан празникот Св.Пантелејмон во Средно Нерези

ОпштиниКарпош: Одбележан празникот Св.Пантелејмон во Средно Нерези

Најчитано

Вчера во Средно Нерези традиционално беше одбележан празникот Св.Пантелејмон.

По тој повод членовите од Советот на Општина Карпош и преставници од локалната самоуправа го посетија храмот Св.Пантелејмон при што се сретнаа со присутните граѓани.

Во оваа пригода, тие си го честитаа вчерашниот празник, посакувајќи си добро здравје, среќа и благосостојба.

 

 

Извор: Општина Карпош 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе