Велес: Спортското игралиште кај Симпо добива нов лик

ОпштиниВелес: Спортското игралиште кај Симпо добива нов лик

Најчитано

Спортот и рекреацијата се неопходни за здрав и исполнет живот.

Токму затоа ова игралиште е едно од многуте кои во наредниот период ќе се реконструираат. Спортското игралиште кај Симпо ќе добие најсовремена тартан подлога и нови кошеви за рекреација, а ќе биде заменета и оградата околу игралиштето.
Поубав Велес станува реалност!
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе