Ѓорче Петров: Меѓународен детски фолклорен фестивал „Златен вез 2022“

ОпштиниЃорче Петров: Меѓународен детски фолклорен фестивал „Златен вез 2022“

Најчитано

На 16-ти, 17-ти и 18-ти септември ќе се одржи првиот меѓународен детски фолклорен фестивал „Златен вез 2022“ во организација на Ансамблот „Глигор Прличев“ со поддршка од општина Ѓорче Петров.

Во рамки на три фестивалски денови, посетителите ќе имаат можност да уживаат во промоција на фолклорот и раличностите.

Настапите се во Домот на АРМ на 16 септември во 18:30, во централниот парк во Ѓорче Петров следниот ден во 18:30 и на игралиштето „Бранители“ во Волково на 18 септември во 19 часот.

Гости на фестивалот се фолклорни групи од земјава и регионот.

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе