Ѓорче Петров: На 24 септември кинолошка изложба на „Македонски лавови“

ОпштиниЃорче Петров: На 24 септември кинолошка изложба на „Македонски лавови“

Најчитано

На 24 септември во 18 часот на стадионот „Македонски лавови“ се организира прва кинолошка изложба за сите раси на кучиња.

Ваков тип изложба со поддршка од општина Ѓорче Петров се организира првпат на територија на општината. Настанот има забавна, информативна и едукативна цел.

 

Сите кои имаат расни кучиња со педигре можат да се пријават за учество на https://form.jotform.com/222477250548055?fbclid=IwAR1CUcu-xFmU0Wy1ezypVT-akQ50yNlKxuLg6VxJBGX0OxpnUF-ojD-oVWE и на телефонските броеви 071/422-183 и 075/998-999.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе