НАЕОП: Повик за избор на пет еТвинери за Онлајн годишна конференција

Самостојни органиСамостојни државни органиНАЕОП: Повик за избор на пет еТвинери за Онлајн годишна конференција

Најчитано

Согласно двегодишната програма за еТвининг (2022-2024) еТвининг центарот објавува повик за учесници за еТвининг годишната конференција 2022, која ќе се оддржи онлајн од 20.10.2022 до 22.10 2022

Темата на конференцијата е „Замисла на образованието во иднина, убаво, оддржливо, заедничко“ (Imagining education in the future: beautiful, sustainable, together).

Сите заинтересирани можат да се пријават на следната е-пошта: mila.protuger@na.org.mk

Пријавувањето ќе биде на принцип прв пријавен – прв услужен.

Агендата е достапна на следниот линк

 

 

 

 

 

Извор: Национална агенција за европски образовни програми и мобилност 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе