АД ЕСМ целосно ги задоволува потребите од струја на регулираниот пазар

ВладаАД ЕСМ целосно ги задоволува потребите од струја на регулираниот пазар

Најчитано

АД ЕСМ на 19.10.2022 година произведе 12.260 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.845 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 4.415 MWh.

АД ЕСМ на 19.10.2022 година целосно ги задоволи потребите за струја на домаќинствата и на малите потрошувачи исклучиво од сопствените, домашни капацитети.

 

 

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе