МИОА: Работна средба на министерот Алити со ректорот Никола Јанкуловски

МинистерстваМИОА: Работна средба на министерот Алити со ректорот Никола Јанкуловски

Најчитано

Министерот за информатичко општество и администрација, Адмирим Алити се сретна со ректорот на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ Скопје, г-дин Никола Јанкуловски.

 

Алити, заедно со ректорот, разговараа за предизвиците во идните планови, при што се осврнаа на прашањата и можностите за создавање поефикасен систем во администрацијата и давање услуги.

 

 

 

Тргнувајќи од фактот што ваквите институции директно влијаат на создавањето на нови професионални рамки, го прават уште почувствителен и поважен, затоа министерот Алити нагласи дека МИОА останува отворено за соработка и поддршка во реформите и позитивните промени.

 

 

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе