АМС: Злато и сребро од СП во Кореа за Мери Акиевска

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Злато и сребро од СП во Кореа за Мери Акиевска

Најчитано

Нашата најдобра претставничка Мери Акиевска се врати со две одличја од Светското првенство во Бодибилдинг и фитнес, кое се одржа од 18-23-ти октомври во Јеунг, Кореа.

Злато во јуниорска конкуренција и сребро во сениорска конкуренција се резултат за потчит, но и предизвик и мотивација за повторување на успехот и на претстојниот светски куп закажан за почетокот на ноември во Шпанија.

Агенцијата за млади и спорт останува на ставот за целосна поддршка на федерацијата за Бодибилдинг и фитнес, особено за спортистите кои со своите остварувања се вистински амбасадори на нашата држава.

 

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе