ЕСМ од сопствените капацитети целосно ги задоволи потребите за струја на домаќинствата и малите потрошувачи

ВладаЕСМ од сопствените капацитети целосно ги задоволи потребите за струја на домаќинствата...

Најчитано

АД ЕСМ на 29.10.2022 година произведе 11.415 MWh електрична енергија и целосно ги задоволи потребите за струја на домаќинствата и на малите потрошувачи.

Во Термоелектраните произведени се 8.681 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.734 MWh.

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе