Гази Баба: Изградба на втората фаза на фекална канализација во Црешево

ОпштиниГази Баба: Изградба на втората фаза на фекална канализација во Црешево

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски беше на увид на градежните работи за изградба на втората фаза на фекална канализација во Црешево каде вкупна инвестиција на оваа фаза изнесува 20.000.000 денари, средства од буџетот на општина Гази Баба.

Градежните работи влегуваат во завршна фаза по што ќе пристапиме кон подготовка за изградба на пречистителна станица за отпадни води.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе