АМС: Најмладите џудисти на прием во Агенцијата за млади и спорт

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Најмладите џудисти на прием во Агенцијата за млади и спорт

Најчитано

Македонија има надежни таленти во џудо спортот, за што зборуваат две бронзи и едно злато од одржаните балкански првенства.

Градот Пале во Босна беше домаќин на балканското првенство во џудо за помлади пионери на кое Доријан Петкоски од ЏК Дрим од Струга го освои златниот медал, а Тони Блажевски од ЏК Ипон од Скопје заврши на третата позиција.

Кадетите се натпреваруваа во Кочели, Турција каде во конкуренција од над 240 натпреварувачи, Теа Настоска од ЏК Сеиши од Прилеп го освои бронзениот медал.

 

 

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе