Изминатото деноноќие произведени 11.475MWh струја, целосно задоволени потребите на домаќинствата и малите потрошувачи

ВладаИзминатото деноноќие произведени 11.475MWh струја, целосно задоволени потребите на домаќинствата и малите...

Најчитано

АД ЕСМ на 02.11.2022 година произведе 11.475 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 9.013 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.462 MWh.

АД ЕСМ на 02.11.2022 година целосно ги задоволи потребите за струја на домаќинствата и на малите потрошувачи исклучиво од сопствените, домашни капацитети.

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе