МИОА: Работна средба на министерот Алити со претседателот на СОНК, Неделков

МинистерстваМИОА: Работна средба на министерот Алити со претседателот на СОНК, Неделков

Најчитано

Денеска се одржа работна средба меѓу министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити и претседателот на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура-СОНК, Јаким Неделков.

На средбата се разговараше за актуелните предизвици и потребните промени со цел да се обезбеди ефикасност на вработените во јавниот сектор и да се исполнат стандардите на професионална и компетентна администрација.

Министерот Алити потенцираше дека МИОА е ангажирано и секогаш подготвено да и помогне на секоја институција во остварувањето на оваа цел.

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе