HomeМинистерстваМИОА: Работна средба на министерот Алити со претседателот на СОНК, Неделков

МИОА: Работна средба на министерот Алити со претседателот на СОНК, Неделков

Денеска се одржа работна средба меѓу министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити и претседателот на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура-СОНК, Јаким Неделков.

На средбата се разговараше за актуелните предизвици и потребните промени со цел да се обезбеди ефикасност на вработените во јавниот сектор и да се исполнат стандардите на професионална и компетентна администрација.

Министерот Алити потенцираше дека МИОА е ангажирано и секогаш подготвено да и помогне на секоја институција во остварувањето на оваа цел.

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...