МОН: Соопштение за автори на учебници

МинистерстваМОН: Соопштение за автори на учебници

Најчитано

Министерството за образование и наука – Педагошка служба ги известува авторите дека ќе се изврши отварање на дел од шифрите по КОНКУРС  за издавање на  учебници  во деветгодишно основно образование  е за следните предмети:

 

1. Српски јазик  за I одделение во деветгодишно основно образование

2. Општество за II одделение во деветгодишно основно образование

3.Босански јазик за IV одделение во деветгодишно основно образование

4.Босански јазик за  одделение во деветгодишно основно образование

 

Отварањето на шифрите за горе наведените наставни предмети  ќе се изврши во просториите на Министерството за образование и наука – Педагошка служба  ул.„Св.Кирил и Методиј„ бр.54 – 13 кат на 10.11.2022 година (ЧЕТВРТОК) со почеток во 11.00 часот.

 

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе