Петровец: Чистење на дивата депонија

ОпштиниПетровец: Чистење на дивата депонија

Најчитано

Општина Петровец изврши чистење на дивата депонија која се наоѓа во близина на православните гробишта во Петровец.

Се замолуваат жителите на Општина Петровец сите заедно да се грижиме за еколошки чиста и здрава животна средина и да го одложуваме сметот во кантите за смет, контејнерите и на места определени за таа намена од јавното комунално претпријатие.

Само така ќе ги отстраниме дивите депонии и грдата сликата од расфрланиот смет, а од Општина Петровец ќе ја направиме чисто и пријатно место за живеење.

 

 

Извор: Општина Петровец

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе