Илинден: Нов тротоар на улица „2“ во населба Илинден од 100 метри

МинистерстваИлинден: Нов тротоар на улица „2“ во населба Илинден од 100 метри

Најчитано

Општина Илинден продолжува со реконструкција на улиците и патната инфраструктура во населените места, се поставува нов тротоар на улица „2” во населба Илинден.

Во должина од речиси 100 метри, отпочна изградбата на новиот тротоар на улица „2”, а градежните активности се дел од програмата за работа во Општина Илинден.

Увид во градежните работи направи градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски, кој истакна дека локалната самоуправа продолжува со несмален интензитет на градежни активности и вложувања во инфраструктурата и безбедноста за сите учесници во сообраќајот.

 

 

 

 

Извор: Општина Илинден

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе