МИОА: Министерот Алити се сретна со претставниците од Синдикатот на Државна Управа

МинистерстваМИОА: Министерот Алити се сретна со претставниците од Синдикатот на Државна Управа

Најчитано

Министерот за информатичко општество и администрација, Адмирим Алити се сретна со  претставниците на Синдикатот на државната управа каде што  разговара  за законите и проблемите кои ги засегаат административните службеници.

 

Министерот Алити ја слушна нивната загриженост и ги информираше за плановите кои даваат оптимални решенија за вработените во јавниот сектор.

Министерот Алити нагласи дека процесот на реорганизација ќе ја оптимизира и хармонизира администрацијата и дека влезната улога на синдикатите во овој процес е многу корисна, затоа изрази подготвеност за континуирана соработка за да се донесат најдобри решенија во создавањето на ефикасна администрација.

 

 

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе