spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Летна школа на Универзитетот Виена

МОН: Летна школа на Универзитетот Виена

Амбасадата на  Република Австрија во Скопје известува за можноста за учество на Летната школа на Универзитетот Виена, за студенти од целиот свет што ќе се одржи во Австрија, покрај езерото Волфганг, од 15 јули до 12 август  2023 година.

Курсевите се на англиски јазик и се фокусирани на Европа и Европската Унија.

Подетални информации може да се најдат на следниов линк:

https://shs.univie.ac.at/summer-school/

 

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...