spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЗШВ: Спроведен испит за добивање на лиценца за процена на тутун

МЗШВ: Спроведен испит за добивање на лиценца за процена на тутун

Се известуваат кандидатите кои полагаа испит за добивање на лиценца за процена на необработен тутун  во Научен Институт за тутун во Прилеп на 21 и 22 Декември 2022 година,  сумираните резултати од тестот и практичниот дел можат да ги проверат во објавените списоци.

Документи за превземање

Список 21.12.2022
Список 22.12.2022

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....