МОН: Конкурс за доделување IES студентски стипендии во Германија

МинистерстваМОН: Конкурс за доделување IES студентски стипендии во Германија

Најчитано

Институтот Copernicus Berlin e.V.  од Берлин, Сојузна Република Германија известува за можноста за добивање на студентски  стипендии за зимскиот семестар 2023-2024 година.

Меѓународнота  програма  за доделување стипендии ( IES – International Excellence Scholarship Program е отворена до 30 декември.

Програмата е наменета за студенти од југо-источна Европа, Кавказ и Централна Азија и овозможува студентите да поминат еден семестар во Берлин.

Се доделуваат  делумни и целосни стипендии.

Институтот Copernicus Berlin e.V.  доделува стипендии од 2000 година и ги охрабрува сите заинтересирани студенти од Северна Македонија да се пријават за оваа програма.

За повеќе информации: https://en.copernicusberlin.de/ies

 

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе