spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВаландово: Меѓународен конкурс за избор на композиции за 36 издание на...

Валандово: Меѓународен конкурс за избор на композиции за 36 издание на фестивалот „Фолк-Фест Валандово 2023“

Општина Валандово објавува Конкурс за пријава на композиции за 36 издание на Фолк Фест Валандово 2023 година. Повеќе детали моќете да најдете во делот за документи кој се наоѓа подолу во оваа објава.


ДОКУМЕНТИ:

– Конкурс Фолк Фест 2023 (pdf)

– Конкурс Фолк Фест 2023 (word)

Извор: Општина Валандово

Прочитајте

МСПДМ: Продолжува соработката со Светска Банка

0
Вчера министерот за социјална политика, демографија и млади, Фатмир Лимани оствари работна средба со директорката на Светска Банка за Западен Балкан, Шиаочин Ју. На средбата,...