Изминатото деноноќие произведени 19.774 MWh електрична енергија, продадени 330 MWh ноќни вишоци

ВладаИзминатото деноноќие произведени 19.774 MWh електрична енергија, продадени 330 MWh ноќни вишоци

Најчитано

АД ЕСМ на 12.01.2023 година произведe 19.774 MWh електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи.

Во Термоелектраните произведени се 16.344 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 3.430 MWh.

Во изминатото деноноќие АД ЕСМ продаде 330 MWh вишок електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 12.01.2023 година.

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе