Изминатото деноноќие произведени 18.835 MWh електрична енергија, продадени 330 MWh ноќни вишоци

ВладаИзминатото деноноќие произведени 18.835 MWh електрична енергија, продадени 330 MWh ноќни вишоци

Најчитано

АД ЕСМ на 13.01.2023 година произведe 18.835 MWh електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи.

Во Термоелектраните произведени се 15.953 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.882 MWh.

Во изминатото деноноќие АД ЕСМ продаде 330 MWh вишок електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 13.01.2023 година.

 

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе