spot_img

МОН: Конкурс за учество во ФУЛБРАЈТ Студентска програма за 2024/2025 година

МинистерстваМОН: Конкурс за учество во ФУЛБРАЈТ Студентска програма за 2024/2025 година

Најчитано

Министерството за образование и наука информира дека во тек е конкурс за учество во Фулбрајт студентската програма,за академската 2024/2025 година

Сите подетални информации во врска со процесот на пријавување и фазите на селекција во оваа заедничка студентска програма на Владите на САД и Република Северна Македонија, се достапни на следните линкови:

https://mk.usembassy.gov/the-fulbright-scholar-competition-for-the-2024-2025-academic-year-is-now-open/

https://mk.usembassy.gov/the-fulbright-student-competition-for-the-2024-2025-academic-year-is-now-open/

 

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе