spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Денес започнува исплатата на студентските стипендии и субвенционираниот оброк

МОН: Денес започнува исплатата на студентските стипендии и субвенционираниот оброк

Министерството за образование и наука ги известува корисниците на студентски стипендии и субвенциониран студентски оброк, дека од денес започна исплатата на финансиските средства.

Согласно податоците 3415 студенти ќе добијат средства за четири месеци, односно ќе бидат исплатени стипендиите за месеците октомври, ноември, декември 2022 година и за месец јануари оваа година.

Корисниците на правото за субвенциониран студентски оброк, односно 28986 студенти, исто така во текот на идната недела ќе добијат средства за минатиот месец, односно за декември 2022 година.

 

 

 

Извор: Влада

Прочитајте

МЗШВ: Бачовски – Земјоделците навремено ги добиваат заслужените субвенции, обезбедуваме годишна...

0
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска ја реализираше досега најголемата поддршка за тутунопроизводителите, вредна близу 1.5 милијарди денари, кон 14.300...