spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиНАЕОП: Достана мобилната апликација на ЕПАЛЕ

НАЕОП: Достана мобилната апликација на ЕПАЛЕ

Зошто да ја ограничувате вашата активност во ЕПАЛЕ? со цел да ви помогнеме секогаш да ја носите ЕПАЛЕ и нејзините многубројни содржини и активности…

Имаме интересно изненадување за вас. ЕПАЛЕ со задоволство ја најавува својата нова мобилна апликација!

Сега ќе имате пристап до се што ви е потребно на вашиот мобилен уред.

Апликацијата е БЕСПЛАТНА за превземање и е дел од заложбите на Европската Комисија за поддршка и зајакнување на заедницата за учење на возрасните.

Новата мобилна апликација е достапна за iOS и Android апаратите.

Прочитајте повеќе овде.

 

 

 

 

Извор: Национална агенција за европски образовни програми и мобилност 

Прочитајте

МЗ: Министерот Таравари во посета на хируршките клиники – До петок...

0
Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари денеска по извршеното примопредавање на функцијата веднаш излезе на терен и ги посети хируршките клиники во клиничкиот комплекс,...