spot_img

АФПЗРР : Исплатени субвенциите за лозарите

Самостојни органиСамостојни државни органиАФПЗРР : Исплатени субвенциите за лозарите

Најчитано

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој вчера изврши исплата на директните плаќања за оддржување на лозови насади.

Со исплатата се опфатени 14.830 лозаропроизводители за кои се одвоени 597 милиони денари.

“Со оваа исплата започнуваме со континуирана исплата на директните плаќања за поднесените барања за растително и животинско производство,- информира директорот Бачовски.

АФПЗРР во следниот период ќе ги интензивира активностите во поглед на исплата на субвенциите за 2022 и 2023 како важна државна поддршка за оддржување и зголемување на земјоделското производство.

 

 

 

Извор: Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе