spot_img

АСЈО: Објавување на ранг листата со конечни резултати

НовостиАСЈО: Објавување на ранг листата со конечни резултати

Најчитано

Почитувани слушатели од седмата генерација,

Денеска Комисијата за завршен испит ја одржа седница на која усвои ги Ранг листата со конечни резултати од полагањето на завршниот испит во Академијата за судии и јавни обвинители за седмата генерација слушатели на почетна обука и Конечната ранг листа на кандидати за судии и јавни обвинители.

 

Соглано законската обврска, Конечната ранг-листа на кандидати за судии и јавни обвинители веднаш ќе ја испрати до Судскиот совет на РСМ и до Советот на јавните обвинители на РСМ во текот на утрешниот ден.

 

Ви посакуваме брз избор.

 

Со почит,

 

 

Извор: Академија за судии и јавни обвинители 

 

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе