spot_img

Петровец: Реконструкција на три улици во Петровец, Летевци и Градманци

ОпштиниПетровец: Реконструкција на три улици во Петровец, Летевци и Градманци

Најчитано

Општина Петровец изврши реконструкција на три улици во трите населени места Петровец, Летевци и Градманци. Во населено место Петровец се тампонираше крак на улица „22“ во должина од 250 метри.

Во населено место Летевци се изврши санација и тампонирање на локален пат во должина од 800 метри, додека на патот од Катланово (црквата Св. Недела) до населеното место Градманци се изврши санација, проширување и тампонирање на овој локален пат. Финансиските средства за санацијата на овие локални патишта во целост се обезбедени од Буџетот на Општина Петровец во вкупна вредност од 899.300 денари.

 

 

 

 

Извор: Општина Петровец 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе