spot_img

Во изминатото деноноќие произведени се 14.117 MWh електрична енергија

ВладаВо изминатото деноноќие произведени се 14.117 MWh електрична енергија

Најчитано

АД ЕСМ на 27.02.2023 година произведe 14.117 MWh електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални државни субјекти.

Во Термоелектраните произведени се 10.676 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 3.441 MWh.

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе