spot_img

АМС: Локални консултации за Националната стратегија за млади во Велес

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Локални консултации за Националната стратегија за млади во Велес

Најчитано

Ве информираме дека локалните консултации за Националната стратегија за млади стартуваа на 7 март во Велес, во просториите на „Младински Центар” Библиотека со почеток од 9.30 часот.

Драфт текстот на Националната стратегија за млади може да го најдете на следниот линк: https://api.ams.gov.mk/wp-content/uploads/2023/02/nsm-23-27_draft.pdf

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе