spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиАМС: Свечено отварање на изложбата ,, Млади уметници 2022 ‘‘

АМС: Свечено отварање на изложбата ,, Млади уметници 2022 ‘‘

Почитувани,

Агенцијата за млади и спорт  на 14.03.2023 година ( Вторник)  во 12:00  часот во просториите на Музејот на град Скопје (Старата железничка  станица) ќе организира свечено отварање на изложбата ,, Млади уметници 2022 ‘‘  која ќе трае  во период од  14.03.2023  до 24.03.2023. На  изложбата ќе бидат претставени делата на учесниците од конкурсот  ,,Млади уметници” 2022 година, по тој повод чест ни е да Ве покануваме  како учесници на проектот, како и  сите заинтересираните  љубители на уметноста   да ги видат делата на младите уметници.  Повелете споделете убави моменти.

 

По завршување на изложбата  (24.032023 годиан) се замолуваат сите учесници од проектот  да ги подигнат своите дела.

 

Со почит,

 

Агенција за млади и спорт

 

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

Прочитајте

Карпош: Основците од се ООУ „Владо Тасевски“ новите шампиони во...

0
Во драматична завршница од финалето, кога буквално до последната секунда од натпреварот беше неизвесно кој ќе биде овогодинешниот победник на училишната кошаркарска лига на...