spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМЗ: Интензивирање на соработката со Грција

МЗ: Интензивирање на соработката со Грција

Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити оствари работна средба со амбасадорката на Република Грција, Софија Филипиду на која беше разговарано за можностите за интензивирање на соработката преку потпишување договор за здравство и медицински науки, развој на човечките капацитетите преку имплементација на Меѓународниот здравствен правилник.

 

Министерот Меџити се заблагодари за досегашна соработка, истакнувајќи го значењето на Меморандумот за разбирање, потпишан со Министерството за надворешни работи на Република Грција и Фондацијата за фетална медицина.

 

 

 

 

Извор: Министерство за здравство 

Прочитајте

Град Скопје: Соопштение

0
Ја известуваме пошироката јавност дека денес од објава на извесен организатор на SkopYard кој од 21 март без претходно добиена согласност најавувал дека на...