spot_img
spot_img

Гази Баба: Донација за детската клиника Козле

ОпштиниГази Баба: Донација за детската клиника Козле

Најчитано

По повод одбележување на Светскиот ден на здравјето градоначалникот Бобан Стефковски беше во посета на Јавната здравствена установа – Институт за белодробни заболувања кај децата – Козле.

На овој институт општината донираше опрема составена од PH метри за нивните потребите со што даваме придонес во подобрувањето на условите за добивање на поквалитетна здравствена заштита за нашите дечиња.

Резултат од реализираната манифестација Пивтијата која имаше хуманитарен карактер беше денешната донација .

Општина Гази Баба и во следниот период ќе продолжи со реализација на хуманитарни активности.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе