HomeОпштиниГази Баба: Донација за детската клиника Козле

Гази Баба: Донација за детската клиника Козле

По повод одбележување на Светскиот ден на здравјето градоначалникот Бобан Стефковски беше во посета на Јавната здравствена установа – Институт за белодробни заболувања кај децата – Козле.

На овој институт општината донираше опрема составена од PH метри за нивните потребите со што даваме придонес во подобрувањето на условите за добивање на поквалитетна здравствена заштита за нашите дечиња.

Резултат од реализираната манифестација Пивтијата која имаше хуманитарен карактер беше денешната донација .

Општина Гази Баба и во следниот период ќе продолжи со реализација на хуманитарни активности.

Извор: Општина Гази Баба

Велес: Градежни зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“

Почнаа градежните зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“ на Којник. Во соработка со ЈКП Дервен ќе се заменува старата дотрајана водоводна мрежа на улицата, а...