HomeОпштиниСарај: Јавното комунално претпријатие „Акциос“ започна со работа на терен

Сарај: Јавното комунално претпријатие „Акциос“ започна со работа на терен

Јавното комунално претпријатие „Акциос“ започна со работа на терен, интервенирајќи во санирање на дефектите на јавното осветлување кои беа лоцирани во населените места: Кондово, Сфиларе, Раче, Глумово и Сарај на Ул.2 и Ул.10.
Екипата на претпријатието ќе продолжи со акцијата и во наредните денови, интервенирајќи во сите населени места од општина Сарај кои наидуваат на проблеми со јавното осветлување.
? За да пријавите проблем во врска со јавното осветлување, контактирајте на 076 447 799.

Извор: Општина Сарај

ДЗС: Просечна месечна исплатена нето-плата по вработен, август 2024 година

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во август 2024 година, во однос на август 2023 година,...