spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСарај: Агенција за унапредување на развојот на земјоделството РО РЕ Скопје...

Сарај: Агенција за унапредување на развојот на земјоделството РО РЕ Скопје заедно со координаторот за земјоделство го одржаа следниот состанок

Агенцијата за унапредување на развојот на земјоделството АПРЗ РО РЕ Скопје заедно со координаторот за земјоделство во нашата општина го одржаа следниот состанок во просториите на општина Сарај.
На оваа средба се разговараше за повеќе теми, но најистакнати беа:
1. Програмата за финансиска поддршка на руралниот развој за 2023 година
2. Програмата за финансирање на производители на земјоделска храна за 2023 година
3. Програма за директни плаќања за 2023 година
4. Програма за поддршка на социјалното осигурување на жени кои работат во земјоделска дејност за 2023 година.

 

 

Извор: Општина Сарај

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...