spot_imgspot_img
HomeОпштиниСарај: Јавното комунално претпријатие „Акциос“ започна со работа на терен

Сарај: Јавното комунално претпријатие „Акциос“ започна со работа на терен

Јавното комунално претпријатие „Акциос“ започна со работа на терен, интервенирајќи во санирање на дефектите на јавното осветлување кои беа лоцирани во населените места: Кондово, Сфиларе, Раче, Глумово и Сарај на Ул.2 и Ул.10.
Екипата на претпријатието ќе продолжи со акцијата и во наредните денови, интервенирајќи во сите населени места од општина Сарај кои наидуваат на проблеми со јавното осветлување.
? За да пријавите проблем во врска со јавното осветлување, контактирајте на 076 447 799.

Извор: Општина Сарај

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0