spot_img
spot_img

АМС: Средба со претставниците на IFBB

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Средба со претставниците на IFBB

Најчитано

Балканското првенство за 2023 и меѓународниот европски куп Херкулес Гранд При, во Скопје наши гости беа тројцата највисоки преставници на IFBB, Претседателот Рафаел Сантонха, Шпанија, Генералниот Секретар Ралф Децелис од Малта и Габриел Тончеан Извршен Директор од Романија.

 

Натпреварите ќе се одржат во арената Борис Трајковски во Скопје, во сабота и недела од 10 часот.

На Балканското учествуваат 10 држави од Балканот, на Херкулес ГП 17 држави од Европа.

 

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе