МЗ: Заменик министерката Манолева во посета на ЈЗУ Специјализирана болница Отешево

МинистерстваМЗ: Заменик министерката Манолева во посета на ЈЗУ Специјализирана болница Отешево

Најчитано

Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева беше во посета на ЈЗУ Специјализирана болница Отешево каде пристигна вториот дел од донацијата од Луксембург од letzcare a.s.b.l која се состои од комплетен болнички инвентар за болницата.

Д-р Манолева  при посетата оствари средба и со донаторите од Луксембург и менаџерскиот тим на ЈЗУ  Специјализирана болница Отешево.

 

Извор: Министерство за здравство 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе