spot_img
spot_img

Со поддршката која ја добиваме, исполнуваме стратешки цели на државата и квалитетен живот на граѓаните

ВладаСо поддршката која ја добиваме, исполнуваме стратешки цели на државата и квалитетен...

Најчитано

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во рамките на работната посета на САД, оствари средба со Ивана Живковиќ, помошник генерален секретар и директор за Регионално биро за Европа- УНДП.

На средбата на која присуствуваше и заменик претседателката на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска, се разговараше за активности и поддршката на УНДП за Република Северна Македонија, кои опфаќаат повеќе области како енергетика, животна средина, социјален развој, здравство, демократско управување, зелено финансирање.

Премиерот Ковачевски изрази задоволство за насоките дадени од оваа значајна меѓународна организација, во справувањето со енергетската и економската криза.

На средбата беше потенцирано дека и во иднина ќе продолжи да се унапредува соработката на УНДП со нашата држава во реализацијата на проекти насочени кон подобрување на квалитетот на живот на граѓаните, како и поддршка во исполнувањето на стратешките цели на државата.

 

 

 

Извор: Влада

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе