spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Стефковски со поддршка за лицата со телесен инвалидитет

Гази Баба: Стефковски со поддршка за лицата со телесен инвалидитет

На покана на Здружението на лицата со телесен инвалидитет Мобилност Скопје, градоначалникот Бобан Стефковски се приклучи на одбележувањето на денот на Параплегија и Дистрофија со цел подигнување на јавната свест за лицата со овие дијагнози и состојби.

Даваме поддршка на борбата за остварување на нивните права и кохезија во заедницата за еднакви можности.

Општина Гази Баба има одлична соработка со Здружението на телесни инвалиди Мобилност Скопје за што говорат проектите кои заеднички ги реализираме.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...