spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Стипендии за додипломски и последипломски студии во Арапската Република Египет

МОН: Стипендии за додипломски и последипломски студии во Арапската Република Египет

Амбасадата на Арапската Република Египет во Софија информира дека египетското Министерството за високо образование ги објави годишните стипендии за додипломски и последипломски студии за академската 2023-2024 година.

Заинтересираните кандидати може да аплицираат преку „Платформа за студирање во Египет“ на следниот линк:

https://admission.study-in-egypt.gov.eg/.

 

 

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

Прочитајте

АПЈ: Започна обуката на преведувачи и лектори по албански јазик

0
Како и претходните години, така и оваа година започна обуката на административни службеници, кои работат како преведувачи и лектори на албански јазик во нивните...