spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Градоначалникот Стефковски се приклучи на хуманитарната акција по повод Светски...

Гази Баба: Градоначалникот Стефковски се приклучи на хуманитарната акција по повод Светски ден на гладот

По повод 16 Октомври, Светскиот ден на гладот, градоначалникот Бобан Стефковски се приклучи на хуманитарната акција “Заедно против гладот” која ја организира хуманитарната организација Свети Спас.
Оваа донација е придонес во хуманитарната акција со која ќе бидат собрани намирници на храна и средства за хигиена кои ќе се поделат на семејства во социјален ризик.
Последните години сите ние сме сведоци на постојаниот раст на инфлацијата која несомнено го јаде трудот на работникот, а истовремено е и причина за создавање на нови семејства кои не можат да се прехранат.

Прочитајте